O produktu

TAJWANSKÝ BAMBUS

Bambus byl vybrán jako hlavní materiál kvůli jeho udržitelnosti. Každé brčko začíná sběrem bambusu, jeho rozřezáním a následným rozemletím.

 

ZPRACOVÁNÍ ZA SUCHA

Díky více než 30letým zkušenostem se tato nejmodernější technologie zpracování za sucha používá k výrobě přírodních vláken z bambusu, nejpřirozenějšího a nejekologičtějšího materiálu na světě.

 

 

Bambusové brčko z přírodních vláken bambusu je jediný produkt, který je šetrný k životnímu prostředí ve všech fázích: „Materiál“, „Výroba“, „Použití“ a „Likvidace.“

 

 

1. Materiál

Bambus je nejvhodnější přírodní vlákno právě kvůli jeho udržitelnosti. Na rozdíl od stromů dosahuje bambus zralosti za 3 roky, proto jeho sběr přiměřeně prospívá ekologii. Na Tchaj-wanu se nachází 185 tisíc hektarů bambusového lesa, pro zásobování 600 miliard brček do celého světa je zapotřebí ročně jen 11 tisíc hektarů bambusu. Využití znovuobnovitelných přírodních zdrojů světa je tedy minimální.

 yolly_why_compare_2

2. Výroba

„Zpracování a tvarování za sucha“ je nejnovější a jedinečný vynález. Tato technika nevyžaduje žádnou chemikálii, která by zničila strukturu rostliny, ale pouze mletí rostlin na prášek a jeho zpracování na přírodní bambusové vlákno. Celý proces nezpůsobuje žádné znečištění vody. Teplota zpracování je také přísně regulována pod 200° C, aby se účinně zajistily nízké emise uhlíku.

Celý proces výroby probíhá v České republice. Zajišťujeme tak, že naše produkty splňují přísná kritéria nejen zákazníků, ale také směrnic Evropské Unie.

Papírová brčka a běžná brčka z rostlinných vláken jsou dnes na trhu oblíbená, ale jejich výrobní proces však zahrnuje využití obrovského množství vody a s tím také spojeného odpadu. Obsahují také množství silných kyselin, které způsobují eroze a produkují také jedovaté chemikálie.

 yolly_why_compare_1

3. Použití

Výrobky z buničiny, jako jsou papírová brčka, zvlhnou a snadno se rozmočí ve vodě a nápojích. Pro zvýšení jejich trvanlivosti se pak používá určitá tloušťka nebo plastová fólie. Naše brčka z přírodních vláken jsou však schopna vydržet více než 24 hodin v nápojích a mají tepelnou odolnost -20 ° C až 100 ° C.

 bamboococtails-kopie-1-1-1

4. Likvidace

Naše brčka mohou být likvidována jako běžný odpad a mohou být také kompostována v přírodě či vodě. Brčko neprodukuje toxický plyn při spalování. Po zahrabání do země, nebo vyhození na skládku se brčko rozloží za 45 dní. Po 90 dnech je brčko v prostředí téměř úplně rozloženo mikroorganismy. Čím více mikroorganismů je například ve vodě, tím rychlejší je rozklad brčka. Protože jsou všechny jeho složky přirozené, rozpouštěné látky se vracejí do životního prostředí a působí v zemi jako živina.

Zena-na-plazi_1

 

Fotky našich spokojených klientů

Bez názvu-1 Bez názvu-2 ben
Zpět do obchodu